Reklamy od Apple

Mají nápad, mají švih, občas rýpou do Microsoftu a hlavně, jsou vtipné. Na ukázku vám tady ukážu několik reklamních spotů, které mě zaujaly. (Dá-li se říct, že reklama může zaujmout)

Nejprve spot ke třicátému výročí založení Apple.

Následuje spot, ve kterém představuje populární herec Jeff Goldblum první iMac a dále spot, který nám přiblíží první iMac s LCD, známou stolní lampičku. Společnost Pixar se podepsala pod dalším spotem, představujícím tentýž iMac.

Pokaždé, když Apple vydával nějaký opravdu nový produkt, například v roce 1984 počítač Macintosh, doprovázela jeho uvedení velmi zdařilá reklamní kampaň. V případě iPodu, což bylo v roce 2001, se o jeho uvedení opět postaral Jeff Golblum v tomto reklamním spotu.
Uvedení páté generace iPodu se ujali U2, ovšem typická reklama na iPod je známá spíš jako tančící siluety na barevném pozadí se zvýrazněnými bílými sluchátky, které se tímto staly kultem. Bílá sluchátka jsou od té doby typickým symbolem majitele iPodu. Je to sice uměle vytvořený kult a nemá za úkol dávat najevo nic víc, než jen, že člověk s bílými sluchátky vlastní iPod, ale fakt je, že většina majitelů iPodu si ta sluchátka nechává, na rozdíl od majitelů jiných MP3 přehrávačů.
K typickým reklamám na iPod patří například tato, produkovaná s pomocí Eminema popř. ješte iPod verze Vertiga od U2. Nemůžeme opomenout Hippies verzi… 🙂
Ovšem iPod nebyl a není pouze doménou většinové "trendy" hudební scény. Dokladem toho je poslední reklamní klip, na kterém se podílel světoznámý jazzman Wynton Marsalis.

Když Steve Jobs ohlásil "přestup" Apple z procesorů PowerPC k procesorům Intel, byla světu představena reklama, která ukazovala, jak Apple vdechl procesoru Intel nový život. Za zmínku stojí lehké "Apple" rýpnutí ještě v době, kdy Intely "tikaly" pouze v počítačích IBM PC kompatibilních. Nebyla to totiž první reklama, ve které se objevila zmínka o Intelu… pár let před montáží prvního Intelu do Maca, vydává Apple "omluvu" uživatelům Pentií za to, že se jejich počítač přehřívá, kteroužto reklamu neopoměl připomenout na Jobsově keynote, kde byl onen přestup oznámen, CEO Intelu Paul Otellini
V poslední době mě zaujaly reklamy srovnávající svět PC se světem Mac. Jsou stylizované do rozhovoru dvou chlápků, kde jeden představuje PC a druhý Mac. Zde je jejich rozhovor na téma virového nebezpečí a zde diskutují o "zatuhávání" PC. Těch spotů je víc, takže pokud vás předchozí dva pobavili, mrkněte sem na ostatní. (pro jejich spuštění potřebujete QuickTime… pro uživatele Windows: Zkuste si QuickTime stáhnout společně s iTunes, třeba vás to přivede na jiné myšlenky… 🙂 )

Abych nezapomněl… Málem jsem neuvedl vtipnou reklamu na 12" a 17" PowerBook… Viděli jste Austina Powerse? A víte kdo hrál pitoreskní postavičku Mimi Me? tak vzpomínejte

Reklamy

3 comments on “Reklamy od Apple

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s