Exkurze v divadle

Ona to vlastně ani nebyla exkurze. A když tak vzpomínám… do divadla jsme taky nešli. Přesto název dnešní akce byl: Exkurze v divadle.
A kde jsme nakonec skončili? Neuhodnete…. na věži ostravské Nové Radnice. Když Rohlíci zahájili před čtyřmi lety svou činnost… každá akce, která probíhala v okolí centra Ostravy končila buď u McDonalda nebo na věži. Nebo na obou místech. Dá se tedy říct, že došlo k porušení tradice pouze v pořadí. Nejdřív byl McD a pak se šlo na věž. A poté někteří z nás snad zamíří do McCongu. Proč píšu „zamíří“? To je jednoduché… vzhledem k faktu, že momentálně sedím v hale radnice společně s P, DM a Lukem a nevím nic o budoucích krocích zbývajících Rohlíků. Vím jen tolik, že v plánu bude pravděpodobně návštěva Mekongu.
DM má problém…. chce Pizzu a nechce Glutamát Sodný (nevím jestli je to dobře napsané…), což může být osudové, když tato „sloučenina“ tvoří 20% obsahu každého správného asijského jídla. Kromě škrobu a sojové omáčky, přirozeně. MD byl v té nemocnici, pamatujete? S Mončou, jak svoji nemoc označil na svém blogu, který odsud neprolinkuju, protože bych mu zase nahnal zájemce a zvednul mu tak přístupy. To tak… je nemocný, nudle nejí a ještě se mu zvedne návštěvnost blogu.

Ano… byli jsme v Mekongu. Tento odstavec píšu již v klidu svého 1+1 ve třetím patře takže mohu mluvit v čase minulém. Z radnice jsme šli do Mekongu pěšky. Není to daleko a jde se kolem jediného moravského mrakodrapu. Což je ta vysoká budova na Odstrčilově ulici, která vypadala omšele už v dobách mé docházky do školy na ul. 30. dubna. A to je, bratru, 27 let. Jenom si ji pamatuju trošku vyšší… Už jste někdy byli v Mekongu? Je to jednohvězdičkové asijské bistro. Neděste se, ona hvězdičková konvence má v tomto případě opačný význam. Čím více hvězdiček to které bistro má, tím větší dobrodruh a hazardér do něj chodí. Například asijské bistro na zastávce „Most M. Sýkory“ v podloubí bývalého obchodního domu ASO bych já osobně ohodnotil mnoha hvězdičkami. Možná za to může to vedro, které panovalo při mé první (a poslední) návštěvě, ale smrad, linoucí se z kuchyně mi až moc evokoval představu extrémně rozloženého biologického odpadu. Možná tak voněl ten homeless, co seděl u dveří, ale to vám říkám… byl to rygol, že se dal nahmatat. Mekong zabírá čestné místo mezi všemi asijskými bistry v celé Ostravě. Znám to tam téměř 6 let a za tu dobu se kvalita tam podávaného jídla zlepšila ze 100% na 150%. Vaří tam opravdu úžasně. Dokonce tak moc úžasně, že uvažuji o založení nové kategorie na tomto blogu (asijská bistra) a psal bych pod ní hodnocení jednotlivých asijských vývařoven, přičemž jednotka kvality by se počítala na desetiny Mekongu. Uvedu příklad: zmíněné bistro v podloubí bych ohodnotil na 0,001 mekongu. Čím více by se číslo blížilo hodnotě 1, tím více by se kvalita a absence hazardu blížili k nepsanému standardu jeden Mekong.
Co vy na to? Připojili byste se?

No, ale vraťme se k Rohlíkům. Do Mekongu jsme dorazili ve dvou pelotonech, přičemž, když dorazil ten druhý, měli členové prvního po jídle a tak trávili čas zesměšňováním obsahu talířů pozdě dorazivších Rohlíků. Nebylo to na místě. Jak jsem již předeslal, v McCongu vaří opravdu dobře a každý, koho znám si to tam pochvaluje (Nic mi nezaplatili, píšu to z vlastní iniciativy a není to reklama!).
Po vydatné večeři jsme ještě chvíli poseděli v betonovém pseudoparku naproti draze (a námi) zaplacené rekonstruované budovy velení Plynáren a asi po dvaceti minutách jsme naši akci odpískali.

PS: Naše řady se rozšířily o dvě slečny KD a ŽB, které už půl roku docházely na naše akce coby VIP hosté. Takže vás tímto ještě jednou vítám mezi Rohlíky, Katko a Žaneto. 🙂

PPS: Termín exkurze v divadle se pouze změnil. Jdeme tam 27.6….

Reklamy

6 comments on “Exkurze v divadle

 1. Díky za super uvítání mezi Vás,Rohlíky.Jsem opravdu ráda,že jsem mezi Vámi.
  „Exurse v divadle“ hih,ta byla fine mno ..MCDonald,Radnice a pak Mekong.
  Osvěžující MCFlarry-Deli,které *vůbec* nechtnalo po Deli mi skvěle bodlo v tom vedru.
  Kdo jste nebyli na té veži fakt jste o hodně přišli,bylo krásné počo a nádherný výhled.
  A Mekong?..šupa 😀

  PS: 27. semnou počítej 😉

 2. to D@ve: no nevím jestli se tebou vybraná nová cesta dá sloučit s tvou jaterní dietou…(vše okey po těch závitcích?)

  Jinak jj McCong je fajn (nakazili jste mě) …zvlášť teda šestka 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s