Cesty do práce, část. 9

Skončila škola. Děti a mládež následující dva měsíce nebudou před osmou „okupovat“ zastávky a prostředky MHD, a tak je vcelku pravděpodobné, že ranní špička bude ochuzena o autobusy, tramvaje i trolejbusy přecpané cestuchtivými dětmi (ale to mi nevadí, ať klidně jezdí. Ono je lepší sledovat veselý hovor a vysmáté obličeje než typicky podmračený ksicht lidí, cestujících do zaměstnání). Dopravní podnik, zřejmě aby nám obyčejným cestujícím udělal radost, zavedl speciální prázdninové jízdní řády, ve kterých notně prořídly spoje (některé linky o prázdninách dokonce nejezdí vůbec!). Přesto veškerá snaha DPO o zaplnění iBusů moc nevyšla. Ráno, před osmou, můj autobus č. 31, byl v podstatě prázdný. A na přestupu na Frýdecké, kde se snažím chytnout č. 22 (a občas ho i chytnu, když zrovna nějací hadrníci nezkouší Need For Speed na Rudné, aby je pak hasiči mohli vyprošťovat zpod zadní nápravy kamionu a uzavřít tak jednu polovinu silnice.), jsem zažil autobus pouze s třemi lidmi na palubě… Já, děda s kolečkovou taškou a pilot.

Je to povznášející! Je to síla! Do té doby, než někomu na DPO „docvakne“ jak je to neekonomické a nezkrouhnou další spoje, se máme nač těšit.

To je hezké, když vám zvedne náladu i taková maličkost, že?

Stydím se, že je můj dnešní příspěvek tak krátký, ale bude hůř. Už zítra odpoledne odjíždím do Chotěboře na Festival Fantazie. Po návratu o něm určitě něco napíšu, ale pak… pak odjedu na tábor a to se na 14 dní odmlčím.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s