Brejnstórming po ostravsku

To takhle jednou seděli vysoce postavení a chytří lidé z vedení Dopravního podniku města Ostravy kolem velkého stolu, kde přesně uprostřed stála basa dvanáctek a hráli spolu soutěž o nejpitomější nápad. Postupně z toho stolu smetli nápady typu kratšího intervalu mezi spoji, zjednodušení dopravních tarifů (však to znáte… sečtěte barvy a zóny a pak vám vyjde přibližná cena jízdenky)(nikoli zcela jistě) a snížení ceny jízdného až tam zůstal ležet plán (vedle výroční zprávy o provozní ztrátě a interního oběžníku o zvýšení odměn top menedžmentu) na zjednodušení orientace v pravidelných linkách. Pravděpodobně je někdo z vedení DPO fixovaný na barvy, protože návrh spočíval v barevném odlišení jednotlivých linek, čímž vznikl neskutečně barevný a šíleně zmatený paskvil. Například jen zelená je tam ve třech provedeních (brčálově zelená, jedovatě zelená a vyblitě zelená), a aby se to „nepletlo“, tak hned na po sobě jdoucích linkách. Což v praxi znamená, že pokud vedou tyto linky souběžně (což občas vedou) pak, pokud jste šeroslepý, noste si raději baterku. Vidět ho můžete v každé tramvaji, tak na něj s chutí mrkněte…
Původce tohoto nápadu vyhrál basu piv, sednul do služební fabie a odjel se domů zlískat jak zákon káže.
Nicméně můžeme být rádi aspoň za něco. Totiž za tramvaje. Sice jezdí zhusta podle tyček od plotu, ale za to jsou to nejmodernější tramvaje v republice. Jste hrdí, nadšení a šťastní stejně jako já?

Reklamy

5 comments on “Brejnstórming po ostravsku

  1. hmm, stejne jako ceski to nejsem schopen az tak uplne posoudit, protoze jsem jel tramvaji v Ostrave naposled asi pred revoluci. Ale obavam se, ze popsanym zpusobem se u nas rozhoduje nejen v dopravnim podniku, ale i mnohem vyse. A vyherce se nejede zliskat domu, ale zliska se hned a pak jede klidne sám služebním AUDI nebo BMW domu, protoze ma imunitu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s