Drajvtrú kydink

Stávají se různé věci na drive thru v Ennis. Divné, ještě divnější a velmi divné, některé směšné a některé veselé. Dokonce i některé hezké, ale těch je málo. A to je dobře, člověk by si na to zvykl, a to nedělá dobrotu. Několik vzorových objednávek za všechny: (pro přesnější představu čtenářovu uvádím přepis anglické konverzace s přiloženým pokusem o český překlad)

– Háj, uelkom tu mekdánlds ínis, hau ken aj help jů? (Zdravím, vítám vás v McDs, jak vám mohu pomoci?)
– Bigmek (není nutno překládat, snad)
– Uant jů mýl or džast burgr on ic ón? (obsluha se ptá na celé menu, které obsahuje mimo Big Macu také porci hranolek a nápoj)
– Nou mýl, bigmek (z čehož obsluha usoudí, že žádán je pouze sendvič samotný)
– Nou problem. Du jů uont enytink else, plýs? (Není problém, ještě něco, prosím?)
– Nou, dac it (Ne, toť vše….)
– Ekscelent, dat uil bý frý najnty, and kam tu frst uindou, plýs (Skvěle, bude to 3,90 a přijeďte k prvnímu oknu, prosím)
– End gyv my kouk (A dejte mi Kolu)
– Nou problem, uan kouk has býn ádet tu jůr órdr, uil bý fajf najnty so… (Není problém, jedna Kola přidána… bude to 5,90…)
Načež chlápek dochrochtá ke kase a vypadne z něj, že na „skrýnu“ neviděl hranolky, a prý proč? Obsluha mu tudíž přidá k objednávce hranolky, čímž mu vytvoří menu, které chlápek hned ze startu odmítal.
A resume? Chlápek zaplatí €8.30 namísto €6.50, jenž by cálnul za odmítnuté menu. Chlápek je spokojen, že ustál nátlak mezinárodní korporace v pokusu zmanipulovat ho a frenčízant je spokojen rovněž, jelikož natáhnul chlápka o éčko osmdesát….

– Háj, uelkom tu mekdánlds ínis, hau ken aj help jů? (Zdravím, vítám vás v McDs, jak vám mohu pomoci?)
– Kuotrpándr uit číz mýl (Čtvrtlibrák se sejrem menu)
– Vuld ju lajk a lárčvan or a mýďjumvan? (Velké nebo střední byste rád?) Zde malá poznámka… předpisový postup v tomto případě diktuje nenabízet výběr mezi velkým a středním menu, ale nabídnout přímo velké… obsluha upřednostnila korektní postup na úkor korporátní politiky…
– Nou, aj uant fanta-orendž (Ne, chci Fantu)
V takových situacích prolétne obsluze úsměv po líci a trpělivě se zeptá ještě jednou zda si zákoš přeje malé nebo střední menu a pokud neuspěje, jelikož zákazník je pravděpodobně jiné rasy než člověk anglicky mluvící, pozve si ho k okýnku a vysvětlí mu, že typ nápoje není zcela přesně to, co ho v tuto chvíli zajímá, ale že mu tam tu zatracenou Fantu klidně nacpe, když se konečně vymáčkne, jestli chce velké nebo střední menu. Což je bohužel pro zejména afroevropské zákoše (bez urážky) nedostižitelná meta.

– Háj, uelkom tu mekdánlds ínis, hau ken aj help jů? (Zdravím, vítám vás v McDs, jak vám mohu pomoci?)
– Háj, ken áj get eg mekmafin brejkfest, plýz… (Zdravím, mohu dostat McMuffin s vejcem, prosím?) To není problém, jenže v nabídce nemáme McMuffin pouze s vejcem, nýbrž pouze s vejcem a kulatým párkem nebo s vejcem a se slaninou…
– Jez, nou problem, vuld you lajk bejkn or sosidž uit jur mafin? (Ano, to není problém… Přál byste si slaninu nebo kulatý párek?)(Kulatý párek je zrůdnost… je to placatá a kulatá placka z vepřového masa a oni tomu fakt říkají “párek”. Ale zase to není vůbec špatné…)
– Nou Nou… eg mekmafin brekfest uit late… (ne ne… muffin s vejcem snídani s bílou kávou)
Zákoš přijede, popadne sáček s mufinem, hashbrownem a kávou a odjede vstříc pracovním úspěchům, aby se za deset minut vrátil s dotazem, proč nemá v mafinu nějaké maso… Zabít krtka!

Tohle nejsou jen řídké události… tohle se děje několikrát denně… 🙂
Tím bych to pro dnešek ukončil, pokračovat budu příště a to tak, že i docela brzy…

Reklamy

2 comments on “Drajvtrú kydink

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s